Sovány előny

2007 október 31 - szerda
ZTE – Fehérvár 2-1 (0-1).Zalaegerszeg, 800 néző. Labdarúgó Liga Kupa elődöntő, első mérkőzés. Játékvezető: Kassai. Asszisztensek: Vámos, Varga. Góllövők: Meye (53., 11-es), Botis (70.) ill. Sitku (39.). Sárga lap: Dajics (60.), Horváth G. (64.), Vulin (71.).ZTE: Babalj – Dudics, Botis, Vulin, Kádár T. (Polgár, 46.) – Tóth Z., Molnár B. (Máté, 46.), Davidov, Koplárovics – Meye, Pekics. Vezetőedző: Szlavko Petrovics.Fehérvár: Sebők Zs. – Vadász, Koller, Horváth G., Mohl – Dvéri, Farkas B., Bozics, Csobánki – Sitku, Dajics. Vezetőedző: Marijan Vlak.

Vélemények:
Szlavko Petrovics, a ZTE vezetőedzője: – Az első félidőben 5 százszázalékos helyzetünk volt. Szünet után a hétből legalább kettőt kihasználtunk. Győzelmünk megérdemeltnek mondható.
Marijan Vlak, a Fehérvár vezetőedzője: – Jó képességű ellenfél otthonában számunkra kedvező eredmény született. Hazai környezetben kiharcolhatjuk a továbbjutást.
Molnár Balázs, a ZTE játékosa: – Már az első félidőben is megvoltak a helyzeteink, de rendre kihagytuk azokat. A fordulás után sikerült a vesztésre álló találkozót megfordítanunk. Ennél nagyobb előnyt akartunk szerezni, de igyekszünk Fehérváron megtartani egygólos előnyünket.
Máté Péter, a ZTE játékosa: – Az első 45 percben tompán, dekoncentráltan játszottunk. Szünet után sikerült két gólt szereznünk, így egygólos előnnyel vonulhattunk le a pályáról. Ha Fehérváron nagyon odafigyelünk, bejuthatunk a Liga Kupa döntőjébe. (Zala-Lap Kft., B.I.)