Súlyos vereség

2008 október 25 - szombat
BSE – Zala Volán ZTE 90-66 (31-23, 22-16, 23-15, 14-12) Bp-Városmajor, 150 néző. NB-I. bajnoki kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Király, Gorka. Zala Volán ZTE: Ambrus, Gavriloska (11), Horváth Zs. (18), Stanoeva (12/6), Pungor (11/6). Csere: Rasheed Rita (8), Varga Zs. (6), Szélesy, Szalay, Takács. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első két negyedben a hazaiak kiváló 70 százalékos dobóteljesítményt nyújtottak, s bár az egerszegi lányok sem dobtak rosszul, ez kevés volt ahhoz, hogy a lépést tartsák ellenfelükkel. A nagy szünet után a Zala Volán ZTE egészpályás letámadásra tért át, azonban a hazaiakat ez sem zavarta különösebben. Öt perc alatt eldőlt a mérkőzés sorsa, bár a vendégek többször is 12-13 pontra lefaragták tetemes hátrányukat, esélyük sem volt a fordításra. A végig kiválóan dobó BSE magabiztosan nyert. (Zala-Lap Kft.)