Szoros mérkőzésen vesztettünk

2007 október 13 - szombat
Albacomp-Zalakerámia ZTE 77-70
(21-16, 16-15, 21-20, 19-19)Székesfehérvár, 2.000 néző. NB I-es bajnoki kosárlabda-mérkőzés.Jv.: Hartyányi, Márton, Bognár.Zalakerámia ZTE: Hoffmann (1), Miskovics (18/3), Kámán (14/6), Walters (12/3), Garma (15). Csere: Simon (3/3), Keresztes (2/2), Gáspár (5/3), Baki. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Jól kezdett a Zalakerámia ZTE, az 5. percben 12-7-re vezetett. Ezt követően azonban egy 9-0-as sorozattal fordított a hazai csapat. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, az Albacomp csak a harmadik negyed közepén tudott 12 ponttal elhúzni. A zalaiaknak azonban sikerült a felzárkózás, 1 perccel a befejezés előtt mindössze 4 pont volt a hátrányuk. Ekkor azonban egy hárompontos dobásuk kiperdült a gyűrűről, s az ellentámadásból elért pontokból a hazaiak bebiztosították győzelmüket.
A mérkőzésben benne volt a bravúr lehetősége, azonban a Zalakerámia ZTE nem tudta megismételni a nyíregyháziak ellen nyújtott teljesítményt. (Zala-Lap Kft.)