Támadásban gyengék voltunk

2007 november 17 - szombat
Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE 73-66(16-15, 17-19, 21-16, 19-16)Kaposvár, 600 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés.Vezette: Pálla, Tóth K., Márton.Zalakerámia ZTE: Miskovics (25/3), Gáspár, Kámán (13/3), Walters (5), Garma (9), Csere: Kováts V., Simon L., Baki (6/6), Keresztes (6), Hoffman (2). Edző: Nikola Lazics.

Végig kiegyenlített mérkőzést vívott egymással a két csapat. A Zalakerámia ZTE-nél Walters és Gáspár már az első negyedben sok személyi hibát szedett össze és a két legjobban védekező mezőnyjátékosunk a kispadra kényszerült. Bár a védekezésünkkel így sem volt különösebb gond, támadásban csak Miskovics nyújtott jó teljesítményt. A szünetben Baki két triplájának köszönhetően még mi vezettünk egy ponttal, a folytatásban azonban már csak megközelíteni tudtuk ellenfelünket. Az utolsó játékrészben Walters kipontozódott, s ez végleg megpecsételte sorsunkat.

A viszonylag alacsony színvonalú mérkőzésen a Zalakerámia ZTE gyenge támadójátéka miatt szenvedett a vereséget. (Zala-Lap Kft., B.I.)