Tisztes vereség

2007 március 25 - vasárnap
BSE ESMA – Zala Volán ZTE 77-70(26-22, 22-13, 15-12, 14-23)Budapest-Városmajor, 200 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv:: Király, Gorka.Zala Volán ZTE: Creamer (14), Szélesy (8/6), Gavriloska (12), Hadarics (14), Milkova (16). Csere: Czukor (6), Zsovár, Ambrus. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Bravúrra készült a Zala Volán ZTE, annak ellenére, hogy ellenfele a hét közben legyőzte a bajnokesélyes Sopron csapatát. Az elképzelt taktikából azonban nem sok mindent tudtak megvalósítani az egerszegi lányok. Ráadásul az első két negyedben nagyon sok ziccert hibáztak, s a középtávoli dobásokból is csak minden harmadik talált a gyűrűbe. A fővárosiak végig vezetve biztosan nyertek, a vendégek utolsó negyedbeli teljesítménye csak a tisztes vereséghez volt elegendő. (Zala-Lap Kft., B. I.)