Tisztességesen helytálltunk – egy negyedet kivéve

2008 november 09 - vasárnap
Mizo Pécs 2010-Zala Volán ZTE 87-59(29-11, 21-13, 12-18, 25-17)NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Pécs, 1.200 néző.Jv.: Kocsis, Minárovics.Mizo Pécs 2010: Iványi (13), Raksányi (9/9), Mazzante (11/9), Vajda (26/3), Graziane (10). Csere: Ruják (6), Somogyi (6), Krnics (4), Mészáros (2), Heller. Vezetőedző: Fűzy Ákos.Zala Volán ZTE: Szalay (13/3), Rasheed (2), Takács D. (4), Varga Zs. (3), Horváth Zs. (2). Csere: Gavriloska (10), Szélesy (10/6), Ambrus (8), Pungor (7/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első negyedben a Zala Volán ZTE – amelyből Hersics sérülés, Stanoeva betegség miatt hiányzott – ijedt nyuszi módjára játszott. A mérkőzés sorsa gyakorlatilag már ekkor eldőlt. A második játékrészben javult az egerszegiek dobóteljesítménye és védekezése is, ekkor már nem játszottak olyan alárendelt szerepet. A nagy szünetet követően remek negyedet produkált a vendégcsapat, a dobások bejöttek, s zónával megfogták a pécsieket. A befejező játékrészben szintén dicséretesen küzdöttek az egerszegi lányok, de a hazaiak nagyobb tudása ekkor már ismét érvényesült, s biztosan nyertek.

ÉRTÉKELÉS:
Bencze Tamás, a Zala Volán ZTE vezetőedzője: – Az első negyedet leszámítva tisztességesen helytálltunk. Ha akkor nem alakul ki olyan nagy különbség, még szorosabb mérkőzést játszhattunk volna.