Végig szoros küzdelemben

2007 november 28 - szerda
Zala Volán ZTE  –  Ruzomberok (szlovák)   63-73(15-16, 21-25, 16-19, 11-13)Zalaegerszeg, 200 néző. Európa Kupa női kosárlabda-mérkőzés.  Jv.: Vucskovics (szlovén), Tatics (szerb).Zala Volán  ZTE: Creamer (12/3), Horváth Zs. (5), Milkova (22/6), Kubatova, Szélesy (2). Csere: Hersics (9), Czukor (10/6), Turóczi (3), Ambrus. Vezetőedző: Bencze Tamás. Ruzomberok:  Podesova (15), Palusna (14), Wilson (20/6), Krumberga (2), Kupcsikova (6). Csere: Lukacovicsova (6),  Chabanova (8/6), Novacska, Czernakova (2). Vezetőedző: Sztaniszlav Onuska.

Jól kezdett a hazai csapat, az esélyesebb vendégeknek nem sikerült elhúzniuk. A Zala Volán ZTE balszerencséjére Kubatova már az 5. percben megsérült, s már nem is tért vissza a pályára. Hazai oldalon főleg Milkova jeleskedett a pontgyártásban. A második negyed közepén rövid időre az egerszegiek átvették a vezetést, a vendégek azonban újítottak, s pár pontos előnnyel vonulhattak a nagy szünetre.

A harmadik negyed elején már 10 ponttal is vezettek a szlovákok, de a hazaiaknak 47-49-re még sikerült visszakapaszkodniuk.  A befejező játékrészben a Zala Volán ZTE kulcsemberei elfáradtak, s végül a fiatal, de rutinosabb vendégek megnyerték a találkozót, s továbbra is veretlenül állnak a csoport élén. (Zala-Lap Kft.)