Vereség a hajrában

2005 február 06 - vasárnap
ZTE Zala Volán – Szeged 57-61(16-12, 12-13, 16-12, 13-24)Zalaegerszeg, 250 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Pestality, Fekete.ZTE Zala Volán: Szőke (4), Szélesi (11/6), Németh (16/12), Ruzickova (9/3), Viall (13).Csere: Heller (4). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól kezdtek az egerszegi lányok, a vendégek két percig nem találtak a gyűrűbe. A 10-3-as hazai előnyt követően azonban feljavult a tiszapartiak dobásbizonsága és felzárkóztak. A második negyedet is a ZTE kezdte jobban, de a vendégek ismét felzárkóztak. A 3. negyedben már 10 pont is volt a az egerszegiek előnye, de ellenfelük szívósan tapadt rájuk. A befejező játékrészben az egyetlen cserével játszó ZTE elfáradt, 50-50 után átvette a vezetést a Szeged, s pár pontos előnyét végig meg is tartotta.