Vereség, de mégis siker

2005 május 21 - szombat
BSE ESMA  – Zala Volán ZTE   81-60(23-2, 24-19, 12-21, 22-18)Budapest, Városmajor, 150 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5-6. helyért. Jv.: Ádám, Benczur.Zala Volán ZTE:  Szőke (9/3), Németh (16), Szélesi (11/6), Ruzickova ( 13/3), Rajki-Csontos (8). Csere: Heller (3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Álmosan kezdtek az egerszegi lányok, s gyakorlatilag már az első negyedben eldőlt a találkozó sorsa. Az első tíz perceben a hazaiaknak minden, a vendégeknek semmi sem sikerült.  S bár a folytatásban jól küzdöttek az egerszegi lányok, ez csak arra volt elegendő, hogy a különbség ne nőjjön. A mindent eldöntő találkozón a Zala Volán ZTE védekezésben és támadásban is gyenge teljesítményt nyújtott. Ennek ellenére idei szereplésük mindenképpen dícséretet érdemel, hiszen a 6. hely fennállásuk legnagyobb sikere.