Vereség lett a vége

2008 március 15 - szombat
ZTE  –  DVSC-TEVA   1-2 (1-1)Zalaegerszeg, 6.000 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Játékvezető: Solymosi. Asszisztensek: Huszár, Takács. Góllövők: Botis (35.), ill. Dolmbi (43.), Czvitkovics (69.). Sárga lap: Máté P. (17.), ill. Meyé (11.).ZTE: Vlaszák – Máté, Miljatovics, Botis, Vulin (Balázs 79.)- Zatara, Molnár, Davidov, Koplárovics – Waltner, Meyé. Vezetőedző: Szlavko Petrovics.DVSC-TEVA: Polekszics – Bernáth, Máté, Mészáros, Kiss – Takács, Dombi (Sztojkov 67.), Vukmir (Kerekes 22.), Sándor – Czvitkovics, Kouemaha (Komlósi 87.). Klubmenedzser: Herczeg András.

A debreceniek egyenlítő találatáig sokan úgy gondoltuk, a ZTE ott folytatja, ahol az Újpest ellen abbahagyta. Nem így lett. A felzárkózás a tabellán csak álom maradt. Az viszont érhetetlen, hogy a második játékrészben hogyan zuhanhat vissza így egy jó erőkből álló csapat.

Erőnléti gondok, hosszantartó koncentrációhiány, vagy hipnotizálták volna játékosainkat? Ki tudja. Egy biztos, nem csak a győzelmet nem érdemeltük volna meg, a döntetlenre sem nagyon szolgáltunk rá a játék képe alapján.

Szlavko Petrovics, a ZTE vezetőedzője:  – Úgy érzem, az egy pontra rászolgáltunk volna. Nekünk volt 4-5 gólhelyzetünk, amit elhibáztunk, így vereség lett a vége.
Herczeg András, a DVSC-TEVA klubmenedzsere:  – A nagy tét miatt a két csapat idegesen kezdett. A ZTE vezető gólját követően szerencsére jókor jött egyenlítő találatunk. A második félidőben már a mi akaratunk érvényesült. Nagyon jó eredményt értünk el.
Koplárovics Béla, a ZTE középpályása:  – Az első félidőben jobban játszottunk,  Megszereztük a vezetést, sőt utána újabb gólt szerezhettünk volna. A kontrából azonban a debreceniek egyenlítettek. A második félidőben sajnos visszaestünk. Nagyon sajnálom, hogy kikaptunk.
Kocsárdi Gergely, a ZTE tartalékjátékosa:  – Az első félidőben sem az akarattal, sem a játékkal nem volt gond. A második félidőben nem az ellenfelünk játszott jobban, hanem mi estünk vissza, s Czvitkovics találatával elvesztettünk három pontot. (Zala-Lap Kft., B.I., Z.A.)