Vettük az első akadályt

2010 május 20 - csütörtök
Zalakerámia ZTE – Paksi Atomerőmű 75-56 (20-18, 19-7, 15-17, 21-14)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-2. helyért. Zalaegerszeg, 3000 néző. Jv.: Földházi, Benczúr, Hegedüs.

ZTE: Hinnant (6), Watson (19/9), Wilson (13/6), Kámán (11/3), Trepák (9/3). Csere: Gáspár (2), Simon (2), Baki (2), Tóth Á. (7), Timberlake (4), Bödör. Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

Paks: LaGrange (12/6), Horváth Á. (8/6), Clark (14/3), Kiss (3/3), Dill (6). Csere: Morgen, Panta (6/6), Medve, Walker (2), Mészáros, Kovács Á., Gulyás (5). Vezetőedző Horváth Imre.

Repülő rajtot vett a ZTE, egy perc után 5-0-ra vezetett. A lendület rövid ideig tartott és negyed közepén már 2 pontra csökkent az előny. Aztán egy újabb jó széria után 18-10 vezettek Kámánék, de a Paks ismét felzárkózott. Ebben az időszakban hullámzó volt a ZTE teljesítménye.

A második negyedben főleg védekezés terén javult fel a hazai csapat, ennek az lett a következménye, hogy könnyű kosarakat szerezhettek játékosai. A ZTE megnyugtató előnyénél tértek pihenőre a csapatok.

A hazaiak kicsit túl korán gondolták, hogy megnyerték a találkozót, 47-30-nál, a 24. percben összeroppanthatták volna az ellenfelüket, helyette a paksiak csökkentették 10 pontra hátrányukat. Jött is a hazai időkérés, mindhiába.

Az is gondot okozott Völgyi Péternek, hogy Hinnant begyűjtötte 4. hibáját, le kellett cserélni, akadozott a gépezet. Azonban, hogy ne legyen túl izgalmas a mérkőzés, arról Watson gondoskodott, távolról bevágott két hárompontost, amit megtoldott egy duplával, és ezzel eldőlt a mérkőzés.

A ZTE magabiztosan hozta az első találkozót a döntőben. Azt viszont nem szabad elfeledni, hogy a vendégeknél Walker és Gulyás is megsérült, így könnyebb volt a helyzete.

Vélemények:
Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője:
– Amit elterveztünk, az megvalósítottuk. Fizikálisan felőröltük a Paksot, 1-0-ra vezetünk, ennyi.

Bodrogi Csaba, a ZTE sportigazgatója: – A második negyedben jól védekeztünk, ekkor a fiúk azt hitték, megvan a mérkőzés. Lanyhult a figyelem. Utána összekapta magát a társaság, és biztosan hozta amit vártunk tőle.

Tóth Ádám, a ZTE játékosa: – A 3. negyedben voltak gondjaink a lepattanó labdák megszerzésével. Fizikálisan egyértelműen jobbak voltunk Egy nullra vezetünk, megyünk tovább.

Baki Gergely, a ZTE játékosa: – Fizikailag jobbak voltunk, számítottunk is erre. Nem volt ez a mérkőzés annyira sima, mint ahogy kívülről látszott. A Paks nehezen adta meg magát. Egy „várat” nem vettünk be még az idén, jó lenne, ha szombaton sikerülne.