ZTE – Kaposvár 80-83

2004 november 29 - hétfő
(24-22, 12-16, 19-11, 14-20, hosszabbításban 11-14)Zalaegerszeg, 800 néző. Jv.: Váradi, Farkas. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. ZTE:  Hoffmann (15), Kámán (14), Csaplár-Nagy E. (14), Cseszlai (7), Fullowe (24). Csere: Keresztes, Wehner, Kováts (4), Baki (3). Vezetőedző: Kovács László.

A mérkőzés elején egyik csapatnak sem sikerült elhúznia, a hazaiak és a vendégek is sok hibával, pontatlanul játszottak. A ZTE főleg a támadásban gyengélkedett az első két negyedben. A harmadik negyedben lábrakapott a ZTE és már 10 pont is volt az előnye. Ezt követően azonban harcmodort váltott a Kaposvár, s a verekedős stílust hagyták a játékvezetők, ami a vendégeknek kedvezett. Már-már győztesnek látszott a somogyi csapat, amikor a rendes játékidő befejezését jelző dudaszóval egyidőben Hoffmann egy hárompontos kosárral egyenlített. A hosszabbításban is jól küzdött a ZTE, azonban a jobb cseresorral rendelkező vendégeknek sikerült kicsikarniuk a győzelmet.