Zalaegerszegi Shotokan Karate Egyesület lett a legjobb a Haru kupán

2018 június 07 - csütörtök
Május 26-án rendezték Zalaegerszegen a VI. Haru kupa WKF szabályrendszerű karate versenyt. A viadalra 23 sportegyesület 250 versenyzője nevezett.

A verseny legeredményesebb Egyesülete a Zalaegerszegi Shotokan Karate Egyesület lett, a második helyen a Kőszegi Budoka a harmadik helyen a Veszprémi VSKC végzett. A legeredményesebb versenyző díjat szintén a ZSKE versenyzője Lőcsei Lili nyerte. Az immár hatodik alkalommal megrendezett versenyen öt karate stilus versenyzői mérték össze a tudásukat. A színvonalas versenyen Zalaegerszegi Shotokan Karate Egyesület versenyzői igazán kitettek magukért, amit az eredményeik is mutatnak, hiszen 15 első hely mellé 14 második és 17 harmadik helyezést szereztek. Ebből csapat katában a 14 éves korcsoportban aranyérmet szerzett a ZSKE (Lőcsei Lili, Kiss Virág, Horváth Jókus Vivien), valamint felnőtt csapat katában egy második (Gutta, Dömötör, Fülöp) és egy harmadik helyezést (Lőcsei L., Kiss V., Horváth Jókus V.). is begyűjtöttek.