A férfi kosárlabda élvonal középszakaszában a Zalakerámia ZTE KK a 6. fordulóban Szegedre látogatott.

Naturtex-SZTE Szedeák – Zalakerámia-ZTE KK 81-83 (25-15, 9-23, 24-27, 23-18)

Jv.: Papp, Söjtöry, Gál.

ZTE KK: Kinney 16/3, Vaughn 6, Benke 16/6, Szabó 1, Radic 8. Csere: Mohácsi 15/6, Horváth 9/3, Mikovic 10, Kis 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A hazaiak kezdtek jobban, pedig három kulcsjátékosukat is nélkülözniük kellett. Hamar rendezte sorait a ZTE és Benke vezérletével fordított (6-7). Sajnos a folytatásban pontatlanul támadtak a vendégek és a 8. percre már 11 ponttal vezetett a házigazda (20-9). A második negyed elején próbált kapaszkodni a ZTE. A negyed második felében Benke és Horváth tripláival egy pontra zárkóztak, majd a Radic és Kinney büntetőivel megnyerték a félidőt (34-38).

A nagyszünet után egy perc alatt fordítottak a hazaiak. Egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a pontosabban játszó zalaiak a negyed végére elhúztak (58-65). A záró negyedben tartotta előnyét a ZTE, de a Szeged nem adta magát könnyen. Három perc volt hátra, amikor egy pontra zárkóztak a hazaiak a remekül játszó Sulovic pontjaival (73-74). A 39. percben már a vezetésért is támadhatott a Szeged, de nem sikerült fordítania. Vaughn 18 másodperccel a vége előtt elrontott két büntetőt, a mi után Wirth hármast dobott (81-82) Négy másodperc volt hátra, amikor Horváth kettőből egy büntetőt értékesített – és véget ért a találkozó. A ZTE KK nyert és továbbra is versenyben van a hatodik helyért a középszakaszban.