Negyedik helyen végzett a ZTE NKK

2018 április 28 - szombat
A bronzmérkőzés második mérkőzésének a tétje az volt, hogy ha nyer a ZTE NKK, van még esélyük kiharcolni a harmadik helyet.

E NKK- CMB Cargo Uni Győr 61-75 (22-16, 20-26, 12-15, 7-18)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok, 600 néző

ZTE NKK: Koizar 16/6, Jeffery 18/3, Gorjanácz -, Hegedüs-Őri 6, Parker 7, csere: Pavel 11, Gáspár-Szalay 3/3, Kovács-, Liska-, Vincze-, edző: Gáspár Dávid

Az első negyedet remekül kezdték a hazaiak és Koizar és Jeffery vezérletével 11-2-re elhúztak. A negyed végére rendezte sorait a Győr, de az előny még a hazaiaknál volt. A második negyedben Stepanova vitte hátán a vendégeket. A 14. percben már 10 ponttal vezetett a ZTE (32-22), de sajnos elég volt egy kis kihagyás és a negyed végére fordítani tudtak a vendégek. A félidő eredményét Parker büntetője állította be (42-42). A nagyszünet után Stepanova és Fields ziccerével került előnybe a Győr. Az első kosarunkat két perc elteltével Jeffery szerezte (44-46). Egy perc múlva Koizar egyenlített (46-46). Feszült volt a hangulat a pályán. A negyed végén még a vendégeknél volt az előny. A Győr kezdhette a záró negyedet, de sikerült kivédekeznünk a támadásukat és Pavel közép távolijával egy pontra zárkóztunk (56-57). A 32. perc elején Jeffery kosarával újra a hazaiak vezettek (58-57). A folytatásban a pontosabb játszó vendégek végül magabiztosan nyertek és szerezték meg a bronzérmet. A ZTE NKK remek szezont tudhat maga mögött és szimpatikus közösségként meg tudta magának nyerni a közönséget is.