Fél lábbal az elődöntőben

2009 november 11 - szerda
Szigetszentmiklós – ZTE FC 0-3 (0-2) Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés a legjobb 4 közé jutásért, első találkozó. Szigetszentmiklós, 100 néző. Jv.: Takács. Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés a legjobb 4 közé jutásért, első találkozó. Gólszerzők: Pavicsevics 6., 28. p.), Rajcomar (81. p.).

Szigetszentmiklós: Jávás – Csák, Rédei, Király, Pénzes – Ribi, Pintér Z., Csurka (Csepregi 59. p.), Riedl (Kozma 59. p.) – Mojzer (Szécsi 69..p.), Majoros. Vezetőedző: Várhidi Péter.

ZTE: Vlaszák – Szalai, Bogunovics, Todorovics, Máté – Sluka (Illés 46.p.), Magasföldi, Kamber, Horváth A. (Schultz 78. p.) – Balázs (Rajcomar 46. p.), Pavicsevics. Vezetőedző: Csank János.

A vendég zalaiak gyorsan megszerezték a vezetést, és kezükben tartották a mérkőzés irányítását. Az első félóra vége felé tovább növelték előnyüket. A szünet után egy harcosabb hazai együttes folytatta,. többször helyzetbe kerültek, de Vlaszák bravúrral védett. A hajrában a kék-fehérek újabb légiós találattal fölényes győzelmet arattak. Minden nagyképűség nélkül elmondható, hogy az első találkozón eldőlt a továbbjutás.

Vélemények

Vass László, a ZTE pályaedzője: – Egy nagyon jó mérkőzésen a hazaiak bebiztosították védelmüket, mindhiába. A két csapat között kijött az osztálybeli különbség. Megérdemelten nyertünk.

Vlaszák Géza, a ZTE kapusa: – Egy jó mérkőzésen az első félidőben Pavicsevics két szép fejesgóljával megnyugtató előnyre tettünk szert. A hajrában tovább növeltük a különbséget.

Németh Ottó, a ZTE technikai vezetője: – Mostoha időjárási viszonyok között, zuhogó esőben, metsző szélben érvényesítettük nagyobb tudásunkat. Fél lábbal már a Magyar Kupa elődöntőjében vagyunk.