Tisztes helytállás

2009 október 21 - szerda
Szeviép Szeged – ZTE NKK 72-54 (17-20, 24-6, 10-12, 21-16) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Szeged, 200 néző. Jv.: Kiss, Téczely. Szeviép Szeged: Fűrész (16/3), Németh (5), Sitavitiute (7), Ciglar (21), Zserzserzsunova (8). Csere: Horváth Zs. (5/3), Russai (2), Laczi (8/6), Lengyel. Vezetőedző: Bencze Tamás.

ZTE NKK: Rasheed (9/3), Szélesy (8), Bukovszki (19/9), Czukor (4), Crasnoscioc (7/3). Csere: Ambrus (2), Szalay (6), Hersics. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Az első negyedben meglepte ellenfelét a zalai csapat. Jól védekeztek és már 13-4-re is vezettek, amelyből pár pontot megőriztek a negyed végére. A második negyedben alaposan bekeményített a hazai gárda. Rendkívül agresszíven védekeztek és jó ritmusban támadtak, aminek meglett az eredménye.

A hátralévő két negyedben kiegyenlített játék folyt a pályán. A ZTE dicséretére elmondható, hogy végig teljes erőbedobásra késztette a jóval erősebb kerettel rendelkező Tisza-partiakat.

Gáll Tamás, a ZTE NKK vezetőedzője: – Nagy kár a második negyedért. Ennek ellenére a lányok minden dicséretet megérdemelnek, mivel nagyszerűen helytálltak az Euroligában szereplő Szeged otthonában.

Török Róbert technikai vezető: – Jól küzdöttünk, tisztességgel helytálltunk az egyik legjobb magyar csapat ellen.