A végére sima lett

2009 október 11 - vasárnap
Vasas Csata – ZTE NKK 54 -72 (21-20, 12-21, 14-14 7-17) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 200 néző. Jv.: Jakab, Farkas.Vasas Csata: Bagi (4), Szondy (16/3), Fejes (4), Czank (15/3) Laklóth (8). Csere: Kovalcsik (4), Velkey (1), Mansere (2), Gyor. Edző: Deák Éva.

ZTE NKK: Bukovszki (14/6), Ambrus (5), Szélesy (6), Rasheed (9), Crasnoscioc (21/3). Csere: Czukor (10/3), Szalay (4), Hersics (3/3). Edző: Gáll Tamás.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. A másodikban már jó ritmusban játszottak a zalai lányok, aminek meg is lett az eredménye. A harmadikban azonban ismét gyengélkedtek, így nem tudták növelni előnyüket.

A befejező játékrészben nagyszerűen védekeztek a zalaiak és végül is a vártnál biztosabban nyertek a fővárosban. Gáll Tamás egy statisztikai adatnak viszont nem örült, a hazaiak 20 támadó lepattanó labdát szereztek meg lányai elől, ami egy jobb ellenféllel szemben végzetes lehet.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: – A hajrában bedaráltuk ellenfelünket. Sikerünket a csapat egykori edzőjének, Horváth Jenőnek ajánljuk, aki kórházba került. Remélem, győzelmünk hozzájárul gyógyulásához.