Fölényes győzelem

2009 október 04 - vasárnap
ZTE NKK – Ceglédi EKK 104-52 (23-16, 33-14, 25-11, 23-11) NB I. női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg , 180 néző. Jv: Farkas, Söjtöry.ZTE NKK: Bukovszki (10/6), Rasheed (17), Szalay (10/6), Szélesy (11), Crasnoscios (22) Csere: Fekete (2), Czukor (13), Hersics (2), Ambrus (10), Szász (7/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Ceglédi EKK: Licina (6), Baksa (11), Lukács (5), Halmai, Szabó V. (12/6). Csere: Halmi (6), Földi, Kobolák (10), Zvolenszki, Szabó B.(5), Nagy, Józan. Vezetőedző: Földi Sándor.

Az első negyedben volt csak partiban a két csapat, ekkor még a vendégeknek többször is sikerült a felzárkózás. A második negyedtől fokozatosan húzott el az egerszegi csapat. A 18. percben már 20 pont volt a különbség (45-25).

A nagyszünet után előbb 30 pontra nőtt a hazaiak előnye (63-33), a negyed végén már 40 ponttal vezettek. A zalaiak könnyed, olykor könnyelmű játékkal nagy arányú győzelmet arattak a szerény képességű ceglédiek ellen.

Gáll Tamás, a ZTE NKK vezetőedzője: – Sok hibával tarkított mérkőzésen biztos győzelmet arattunk.

Hersics Adrienn, a ZTE NKK játékosa: – A Cegléd ellen is úgy készültünk, mint bármelyik bajnoki mérkőzésünkre. Csak az első negyed volt szoros. Aztán rájöttünk, hogy van egy 190 centiméter fölötti magasságú centerünk, őt rendre megjátszottuk és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.