Hajrában nyert a ZTE

2009 szeptember 16 - szerda
Hévíz – ZTE FC 0-3 ( 0-0) Magyar Kupa labdarúgó mérkőzés a 32 közé jutásért. Hévíz, 600 néző. Jv.: Pánczél. Gólszerzők: Miljatovics 78. p., Horváth A. 81. p. , Szalai 86. p.

Hévíz: Somogyi – Búzási, Kovács Sz., Kovács Zs., (Horváth L. 41. p.), Kónya – Páli , Búza, Czafit, Kottán Gy. (Balogh 46. p.) – Csovics, Marosvölgyi (Tóth L. 81. p.) Vezetőedző: Glázer Róbert.

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovics, Bogunovics, Máté (Kovács G. 84. p.) – Magasföldi (Szalai 81. p.) Horváth A., Schultz, Kamber – Balázs (Pavicsevics 59. p.), Rudnevs. Vezetőedző: Csank János.

A két zalai csapat találkozóján a fürdővárosiak 70 percen át nagyszerűen játszottak, 0-0-ás állásnál több helyzetük is akadt. A találkozó hajrájában a ZTE rutinja érvényesült és felőrölte a hévíziek ellenállását.

Nyilatkozatok

Vlaszák Géza, a ZTE kapusa: – Jól küzdöttek a hévíziek, de már az első félidőben is több lehetőségünk akadt, a hajrában biztosan nyertünk. Megérdemelten jutottunk tovább.

Glázer Róbert, a Hévíz vezetőedzője: – Nagy küzdelemre késztettük elsőosztályú ellenfelünket. Ha egálnál gólt szerzünk, másképp is alakulhatott volna a mérkőzés.

Németh Ottó, a ZTE technikai vezetője: – Egy nagyon jól felkészített Hévíz ellen csak a hajrában érvényesült nagyobb tudásunk.