Tíz játékossal kivívott pont

2009 április 12 - vasárnap
Ajka FC – ZTE II. 0-0 NB-II. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Jv: Böcskei. Ajka, 500 néző. Kiállítva: Délczeg 56.ZTE II.: Sipos – Zsömlye, Bozsoki, Kovács G., Borsos – Balogh A., Lukács (Burányi 75.), Dóczi , Petneházi (Péter 60.) Csutak (Sági 79.) – Délczeg. Edző: Dobos Sándor.

Az első félidőben kifejezetten jól játszottak a ZTE fiataljai, több gólszerzési lehetőségük is akadt, amelyeket sajnos elhibáztak. A szünetet követően a megfogyatkozott zalai csapat továbbra is jól küzdött. A hajrában helyzetei is voltak, de ezek továbbra is kimaradtak. A játék képe alapján a vendégek közelebb álltak a győzelemhez.

Vélemények: Dobos Sándor, a ZTE II. edzője: – Gratulálok csapatomnak a hősies helytálláshoz. Ha nincs a korai kiállítás, nyerhettünk is volna.

Zsömlye György, a ZTE II. játékosa: – Nagyon küzdelmes mérkőzésen rászolgáltunk az egy pontra, ami teljes létszám esetén három is lehetett volna.