Öt perc hullámvölgy

2009 február 19 - csütörtök
Falco KC Szombathely – Zalakerámia ZTE 100-88 (24-20, 21-21, 27-18, 28-29) NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Szombathely 2.500 néző. Jv.: Pálla, Bognár, Farkas.

Falco KC Szombathely: Kálmán (10/3), Hudson (19), Csirics (29/12), Perincsics (22/9), Horváth Z. (9/3). Csere: Vrsaljko (9), Lakatos (2), Vida, Borszéki. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Zalakerámia ZTE: Hinnant (18/3), Kámán, Jones (8/6), Wilson (16/6), Helbich (31/3). Csere: Trepák (7/3), Gáspár (4), Tóth Á. (4), Baki. Vezetőedző: Völgyi Péter. Szaktanácsadó: Patonay Imre.

Az első negyed elején pár ponttal vezetett a hazai csapat, azonban a Zalakerámia ZTE rá tudta kényszeríteni akaratát a szombathelyiekre. A vendégek az első két negyedben jól védekeztek és eredményesen támadtak, s ha a nagy szünet előtt jobban koncentrálnak, vezetéssel vonulhattak volna pihenőre.

A folytatásban a Zalakerámia ZTE előbb gyűjtötte össze a négy személyi hibát, s emiatt kevésbé keményen tudott védekezni. Ráadásul a negyed közepe táján következett egy hullámvölgy, s a hazaiak könnyű kosarakat dobhattak és elhúztak 15 ponttal. Innen már nem tudtak visszakapaszkodni a vendégek. Feltűnő volt Kámán támadásbeli gyengélkedése. A szombathelyiek egyenletesebb teljesítményüknek köszönhetően megérdemelten nyertek.

Értékelés: Bodrogi Csaba szakmai igazgató: – A mérkőzésen jól helytálltunk, 5 perces hullámvölgy miatt szenvedtünk vereséget. Köszönjük szurkolóinknak a bíztatást, akik hangerőben, lelkesedésben felülmúlták a hazaiakat.