Tisztes helytállás

2008 november 01 - szombat
Zala Volán ZTE-MKB-Euroleasing Sopron 80-101(23-24, 21-28, 23-29, 13-20)NB I-es női kosárlabda-mérkőzés.
Zalaegerszeg, 100 néző.Jv.: Tóth K., Sabáli.Zala Volán ZTE: Szalay (17/9), Varga (21/3), Stanoeva (17/9), Ambrus (3/3), Horváth Zs. (2). Csere: Gavriloska (6), Takács (5), Rasheed (9). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első negyedben szinte végig a Zala Volán ZTE vezetett, a vendégek csak a játékrész hajrájában zárkóztak fel. A folytatásban is tartották a lépést az egerszegi lányok a bajnokesélyes soproniakkal, sőt a 14 percben ismét átvették a vezetést (30-28).

A negyed végén azonban sok labdát eladtak, s 10 pont körülire nőtt a vendégek előnye. A találkozó sorsa a harmadik negyedben dőlt el, a vendégek felpörgették a játék ritmusát, s a 29. percben már 20 ponttal vezettek (61-81).

Az egerszegieknél a végén már alig volt hadra fogható játékos, a sérülések miatt egyéként is rövid volt kispad, s ráadásul egymás után pontozódott ki Ambrus, Varga, Takács. Bár a 35. percben így is 20 pont alá sikerült szorítani a hátrányt, a soproniak biztos győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.

ÉRTÉKELÉS:
Bencze Tamás, a Zala Volán ZTE vezetőedzője: – Tisztességesen helytálltunk a bajnokesélyes ellen, a lányok elhitték, hogy az ellenfél játékosai is húsból-vérből vannak. Lehet, hogy furcsán hangzik, de ez a 20 pont körüli vereség számunkra felér egy győzelemmel, mivel a hozzánk hasonló erősségű csapatokat a Sopron 50-60 ponttal szokta elintézni.