A hajrára elfáradtunk

2008 október 17 - péntek
Zala Volán ZTE – Szeviép Szeged 62-84 (22-25, 14-17, 16-18, 10-24) Zalaegerszeg, 150 néző. NB I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Kapitány, Farkas. Zala Volán ZTE: Pungor (8/6), Szélesy (2), Takács (4), Varga (7/3), Horváth Zs. (6). Cs: Gavriloska 13, Stanoeva 7/3, Ambrus 6/6, Szalay 9/3, Hersics. Vezetőedző: Bencze Tamás. Kipontozódott: Ambrus (24. p.,), Varga (26 p.), Gavriloska (40. p.).

Repülőrajtot vett a vendégcsapat, mindjárt az elején 13-2-re elhúztak. A hazaiak lassan vették fel a mérkőzés ritmusát, de szívós védőmunkával kétszer rövid időre átvették a vezetést. A nagy szünetet követően a védekezésben jeleskedő két hazai játékos – Ambrus és Varga – is kipontozódott, s a lehetőséggel nagyszerűen éltek a szegediek.

Előbb állandósult tízpontos vezetésük (27. perc 46-56), majd az utolsó negyedben könnyedén átgázoltak a fokozatosan elfáradó hazai csapaton és végül fölényes győzelmet arattak.

Bencze Tamás vezetőedző: – Amíg a kipontozódások nem bontották meg a csapategységet, partiban voltunk, utána már nem volt esélyünk a győzelemre. (Zala-Lap Kft., B. I.)