Sikeres bemutatkozás

2008 augusztus 10 - vasárnap
ZTE II. – Dunaújváros 4-1 (1-1) Zalaegerszeg, 500 néző. NB-II. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Jv.: Pintér. Gólszerzők: Balázs (38., 75.), Délczeg (66.), Kottán (80.) ill., Heffler (1. 11-esből). Sárga lap: Varga R. (87.) ill. Heffler (37.), Facskó B. (86.).

ZTE II.: Pogcsics – Bozsoki, Varga R., Kovács G., Rácz – Ferkó (Horváth A. (61), Sluka, Mirceta (Fülöp 76.), Trnavac (Kottán 61.) – Balázs, Délczeg. Edző: Dobos Sándor.

A gyors dunaújvárosi gól megzavarta az NB-II.-ben most debütáló hazaiakat. Az egyenlítő gólt követően azonban átvették a játék irányítását, a vezető gólt követően pedig egyértelmű fölénybe kerültek, s ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

Dobos Sándor, a ZTE II. edzője: – Rosszul kezdtünk, az első félidőben nem találtuk a ritmust. A szünet után azonban biztosan fordítottuk magunk javára a mérkőzést.

Szepesi László, a Dunaújváros vezetőedzője: – Hatvanhat percig lelkesedéssel ellensúlyoztuk ellenfelünk nagyobb tudását. Ezt követően azonban osztálykülönbség volt a két csapat között.

Pogacsics Krisztián, a ZTE II. kapuvédője: – Rémálom, ahogy kezdtünk, a bekapott gól alaposan megfogott bennünket. A szünet után, a vezető gólunkat követően azonban mi irányítottuk a találkozót.

Balázs Zsolt, a ZTE II. támadója: – Nem ilyen kezdésre számítottunk, de szerencsére fordítottunk és szépen mutatkoztunk be az NB-II.-ben. (Zala-Lap Kft., B. I.)