Jó eredmény az ellenfélnek

2008 május 31 - szombat
Bodrogi-Bau Vásárhely – Zalakerámia ZTE 83-78 (17-22, 17-10, 25-22, 24-24) Hódmezővásárhely, 200 néző. Nb-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért. Jv.: Farkas, Gál, dr. Páli.Zalakerámia ZTE: Simon (8), Kováts V. (2), Hoffmann (15/3), Kámán (24/3), Gáspár (14/3). Csere: Baki (15/9), Vertetics. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Jól kezdett az egerszegi csapat, a hazaiak emberfogása ellen betörésekből rendre eredményes volt. A második negyedben a hazaiak zóna védekezésre tértek át, ez megzavarta a vendégeket, a kinti dobások nem sikerültek. A nagy szünet után is a hazaiak akarata érvényesült, főleg Brooks volt eredményes hárompontosokkal.

A befejező negyedben valamelyest feljavult az egerszegiek támadójátéka, sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat. Simon kipontozódása után azonban – Kámán és Hoffmann is négy hibaponttal volt a pályán – fellazult a vendégek védekezése és ezt kihasználta a hazai csapat. Amely ezzel a győzelmével bent maradt az NB-I.-ben. (Zala-Lap Kft., B. I.)