Nem így képzeltük el

2008 május 22 - csütörtök
Zala Volán ZTE – Szolnok 64-80(15-21, 14-27, 19-19, 16-13) Zalaegerszeg, 100 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5-6. helyért. Jv.: Tóth, Márton. Zala VolánZTE: Pungor, Creamer (14/3), Turóczi (16), Agalareva (14/6), Horváth Zs. (8). Csere. Milkova (10), Szélesy, Hersics (2), Ambrus. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A hazaiak 7-2 re vezettek, de a vendégek az 5. percben átvették a vezetést (11-12). A mérkőzés sorsa gyakorlatilag a második negyedben már eldőlt, ekkor a szolnokiak 5 hárompontost dobtak és elhúztak. A folytatásban ugyan erőlködött a hazai csapat, azonban állandósult a vendégek húsz pont körüli előnye.

A befejező játékrészben a szolnokiak visszavettek a tempóból, de nagy különbségű győzelmük nem forgott veszélyben. A második mérkőzésre szombaton Szolnokon kerül sor, ha ott is a Tiszapartiak nyernek, ők az ötödikek a bajnokságban. (Zala-Lap Kft.)