Különösebb megerőltetés nélkül

2008 május 08 - csütörtök
Zalakerámia ZTE-Univer Kecskemét 90-64
(19-10, 20-21, 24-15, 27-18)Zalaegerszeg, 300 néző. NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért.Jv.: Kapitány, Téczely, dr. Páli.Zalakerámia ZTE: Simon (28/18), Hoffmann (6), Kámán (14/6), Gáspár (1), Bassette (4). Csere: Keresztes (16), Baki (14/9), Kováts (7/3), Stárics.Vezetőedző: Nikola Lazics.

Jól kezdett a hazai csapat, az 5. percben már 12-4-re vezetett. A folytatásban is tartott a lendület, egészen a második negyed közepéig. Ekkor azonban feljöttek a vendégek, s a negyed végén 8 pontra csökkentették hátrányukat. A nagy szünetet követően 5 perc alatt a Zalakerámia ZTE eldöntötte a mérkőzés sorsát, az utolsó játékrészben pedig hamar átlépte a húszpontos különbséget. Ebben az időszakban különösen Simon volt elemében, de eredményes volt a gyengén kezdő Keresztes is.
A már csak egy légióssal felálló vendégeket különösebb megerőltetés nélkül győzte le a mérkőzés nagy részében a ritkábban szóhoz jutó játékosait szerepeltető Zalakerámia ZTE. (Zala-Lap Kft.)