Megvan a bronzérem

2008 március 23 - vasárnap
Szolnoki NKK – Zala Volán ZTE 64-67(14-19, 12-19, 22-9, 16-20)Pécs, 1.500 néző. Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés a 3. helyért. Jv.: Forrai, Kapitány, Márton.Zala Volán ZTE: Creamer (11/6), Pungor (5/3), Szélesy (6/6), Turóczi (2), Milkova (19). Csere: Ambrus (5/3), Horváth Zs. (19/9), Hersics, Marinova. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első két negyedben nagyon jól, agresszíven védekezett az egerszegi csapat, s jó ritmusú támadásokat vezetve uralta a játékot. A harmadik negyedben azonban hullámvölgy következett, a szolnokiak előbb egyenlítettek, majd végül a vezetést is átvették. A volános lányok azonban ismét újítani tudtak, s izgalmas hajában sikerült maguk javára fordítani a mérkőzést.

Az egerszegi lányok végig nagy akarással játszottak, megérdemelték a Magyar Kupa bronzérmét, ami a klub életében az eddigi legnagyobb sikert jelentette. Bencze Tamás vezetőedző érmét a közelmúltban elhunyt édesapjának ajánlotta fel, aki biztosan ott lett volna a mérkőzésen. (Zala-Lap Kft., B.I.)