Búcsú a Liga Kupától

2008 március 12 - szerda
ZTE –  Siófok    0-0Zalaegerszeg, 400 néző. Liga Kupa labdarúgó-mérkőzés. Jv:  Bognár.ZTE: Pogacsics – Sámson (Sági 65.), Balogh, Polgár, Rácz – Tóth Z., Horváth A., Bozsik (Zsömlye 65.), Kottán (Papp 72.) – Fülöp, Balázs Zs. Vezetőedző: Szlavko Petrovics.

Két ZTE helyzettel kezdődött a mérkőzés, melyre kapufával válaszolt a Siófok. Ezután leült a mérkőzés, a kapuk alig forogtak veszélyben. A szünetbeli fejmosást követően 15 percig valamivel lendületesebb lett a hazaiak játéka, de aztán folytatódott az unalmas játszadozás.

Az unalmat a siófoki Homonyik kapufája szakította meg. A találkozó hajrájában a hazai csapat támadgatott, de jóformán helyzete sem adódott.   A döntetlen azt jelentette, hogy a mélabúsan csepergő esőben alacsony színvonalú játékkal búcsúzott a Liga Kupától a ZTE.

Vélemény:
Pogacsics Krisztián, a ZTE kapuvédője:  – Nem sikerült megvalósítanunk az edzői elképzeléseket. Támadásainkban nem volt átütő erő. A siófokiak megérdemelten jutottak tovább. (Zala-Lap Kft.)