Biztosan a négyes döntőbe

2008 február 16 - szombat
Zala Volán ZTE  –  Vasas-Csata     80-53(19-17, 18-13, 22-16, 21-7)Zalaegerszeg, 150 néző. Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés a legjobb 4 közé jutásért. Jv: Forrai, Tóth K.Zala Volán ZTE:  Pungor (15/6), Creamer (14), Szélesy (2), Túróczi (25/3), Milkova (6). Csere: Hersics (9/3), Ambrus (2), Horváth Zs. (7/3), Böjti, Gerencsér, Bencze. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól tartotta magát az elején a fiatal fővárosi csapat, a 8. percben 6 ponttal (10-16) vezetett is. A negyed hajrája azonban a hazaiaké volt. A második játékrészben feljavult az egerszegiek védekezése, s ez a támadások eredményességén is meglátszott. A 17. percben már tíz ponttal is vezetettek.

A nagy szünetet követően azonban mintha az öltözőben maradtak volna az egerszegi lányok, a vendégek 37-35-re feljöttek. Szerencsére a folytatás jobb volt, a negyedik játékrészben pedig  szinte összecsuklott a vendégcsapat. A hazaiak ekkor szinte tetszés szerint érték el a kosarakat, pedig a hajrában már a fiatalok voltak a pályán.

A Zala Volán ZTE biztosan jutott a négyes döntőbe, fennállása során másodszor. (Zala-Lap Kft., B.I.)