Előny a visszavágóra

2008 február 07 - csütörtök
Vasas-Csata – Zala Volán ZTE 55-61(12-14, 10-24, 20-11, 13-12)Budapest-Pasaréti út, 150 néző. Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, első mérkőzés. Jv: Szakáll, Farkas.Zala Volán ZTE: Pungor (6/6), Creamer (7/3), Szélesy (16/6), Turóczi (14), Milkova (8). Cs: Horváth Zs. (6/3), Hersics (4), Ambrus.  Vezetőedző: Bencze Tamás.

A Zala Volán ZTE biztos győzelmet aratott idegenben is a korosztályos válogatottakkal felálló hazaiak ellen. Az egerszegi lányok az első két negyedben jelentős előnyt szereztek, ami a harmadik játékrészben részben sikerült leadniuk. Végül azonban érvényesült a zalaiak akarata, összességében a Vasas-Csata nem találta ellenszerét pozíciós játékuknak. Bár a sportban semmi nem biztos, az egerszegiek továbbjutásának nagy az esélye. (Zala-Lap Kft., B.I.)