Egy fecske nem csinál nyarat

2008 január 12 - szombat
Marso-Vagép NYKK – Zalakerámia ZTE 87-80(21-13, 22-21, 27-24, 17-22)Nyíregyháza, 1.000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Vígh, Pozsonyi, Gál.Zalakerámia ZTE: Miskovics (28/6), Kámán (13/6), Gáspár (8/6), Gay (13), Bassette (4). Csere: Simon (3/3), Hoffmann, Baki (5/3), Tóth Á. (4), Keresztes (2). Vezetőedző: Nikola Lazics.

Álmosan kezdtek az egerszegiek, főleg támadásban gyengélkedtek. Sajnos a folytatásban sem javultak fel, az első félidőben 16 eladott labdájuk volt, amit a hazaiak könyörtelenül kihasználtak. Ezt követően a vendégek zónázásra tértek át, ez némileg megzavarta a nyírségieket, de ekkor Szavics betöréseivel nem tudtak mit kezdeni. A vége előtt másfél perccel az egerszegiek 5 pontra megközelítették a hazaiakat, de egy hárompontos végleg szertefoszlatta reményeiket.

A hazaiak megérdemelten nyertek, hiszen amíg Szavics mellett Sitku és Helbich is kitűnő teljesítményt nyújtott náluk, addig a zalaiaknál csak Miskovics játéka dicsérhető egyértelműen. (Zala-Lap Kft., B.I.)