Küzdelmes mérkőzésen győzelem

2007 december 15 - szombat
Zalakerámia ZTE – MAFC 85-70 (17-9, 19-21, 26-21, 23-19) Zalaegerszeg, 1000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.:: Pálla, Kiss, Vétek. ZTE: Miskovics (11/3), Walters (35/15), Kámán (4/3), Garma, Keresztes (8). Cs: Tóth Á. (7), Gáspár (7/3), Hoffmann (3/3), Simon (10/6), Kováts. Vezetőedző: Nikola Lazics MAFC: Draughan (2), Young (14), Jermaine (12), Góbi (16), Fülöp (4). Cs: Kecskés (8/3), Vavra (11/6), Wehner (3/3). Vezetőedző: Dinnyés Attila.

Az egyórás késéssel kezdődő mérkőzésen – az erős havazás miatt nem érkeztek meg időben a játékvezetők – a harmadik negyed végéig kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, a Zalakerámia ZTE általában 5-6 ponttal vezetett. A fordulópontot a harmadik játékrész végén a jól játszó Walters két hárompontosa jelentette. Az utolsó negyed a hazaiaké volt, akik meglehetősen alacsony színvonalú mérkőzésen szereztek fontos két pontot. Reggie Bassette, az új amerikai center már a nézőtérről figyelte jövendőbeli társai játékát. (Zala-Lap Kft., B.I.)