Nem sok hiányzott a meglepetéshez

2007 november 03 - szombat
Zala Volán ZTE – Mizo Pécs 63-67(15-14, 11-17, 24-17, 13-19)Zalaegerszeg, 200 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Király, Farkas. Zala Volán ZTE: Kubatova (7/3), Creamer (12), Hersics, Turóczy (10/3), Milkova (22). Csere: Ambrus, Szélesy (5/3), Horváth Zs. (7), Czukor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól kezdett a hazai csapat az ideges pécsiek ellen, s a folytatásban is tartották a lépést az egerszegi lányok. A második negyedben a vendégek mozgékonyabb, alacsony szerkezetre váltottak, s ez egy időre megzavarta a hazaiakat. A nagy szünetet követően a pécsiek nyolc ponttal elhúztak, de az egerszegi lányok Milkova vezérletével – akit a pécsiek nem tudtak tartani a palánk alatt – .előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Az utolsó játékrészben már 55-50-re is vezetett a hazai csapat, azonban a hajrában a jóval rutinosabb vendégek fordítottak. Nem sok hiányzott a meglepetéshez. (Zala-Lap Kft., B.I.)