Kiszenvedett győzelem

2007 október 23 - kedd
Zala Volán ZTE-Atomerőmű Szekszárd 76-67
(25-17, 17-16, 14-14, 20-20)Zalaegerszeg, 150 néző. NB I-es női kosárlabda-mérkőzés.Jv.: Kapitány, Márton.Zala Volán ZTE: Creamer (15/6), Kubatova (10/3), Túróczy (16/6), Hersics, Milkova (11). Csere: Szélesy (11/6), Horváth Zs. (5), Ambrus, Czukor (7). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Gyenge kezdés után – a szekszárdiak 8-3-ra vezettek – az első negyed végére valamelyest feljavult a hazaiak védekezése, s támadásban is pontosabbak voltak. Ennek köszönhetően ezt a játékrészt nyolcpontos előnnyel zárták. Ezt követően azonban szinte a mérkőzés végéig nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottak az egerszegi lányok. Ha nagy nehezen sikerült nyolc-tíz ponttal elmenni ellenfelüktől, jött a hullámvölgy és a vendégek mindig felzárkóztak. Sőt, a befejezés előtt 3 perccel 59-58-ra át is vették a vezetést. A Zala Volán ZTE a hajrában – főleg indításokból szerzett kosarakkal – csikarta ki a győzelmet, mivel a távoli dobások nem sikerültek, a palánk alól pedig a vendégek kiszorították a hazaiakat.