Javuló teljesítménnyel is vereség

2007 május 04 - péntek
PVSK-Expo Center Pécs – Zalakerámia ZTE 87-76Pécs, 1500 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8.helyért. Jv.: Hartyányi, Papp, Frányó.Zalakerámia ZTE: Simon (5/3), Kováts V., Bell (23/6), Miskovics (18/3), Powell (18/9). Csere: Keresztes (4), Gáspár (8/6), Baki. Vezetőedző: Nikola Lazics.

A szerdai egerszegi mérkőzéshez képest hatalmasat javult a vendégek támadójátéka. A védekezésben viszont nem bírtak Simon Balázzsal és Aleksziccsel. Ennek ellenére 3 negyeden át az egerszegiek vezettek, igaz nem meggyőző fölénnyel. A befejező játékrészben, a 35. percben még 74-71 volt a Zalakerámia ZTE javára. Ekkor azonban Powell kipontozódott, Bell és Miskovics pedig elfáradt, s a pécsiek bővebb játékoskerete hozta az utolsó öt percben a hazaiak számára a győzelmet. (Zala-Lap Kft.)