Fájdalmas vereség

2007 május 02 - szerda
Zalakerámia ZTE – PVSK-Expo Center Pécs 48-62(9-15, 12-16, 20-13, 7-18)Zalaegerszeg, 2000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért. Jv.: Földházi, Pálla, Szilas.Zalakerámia ZTE: Miskovics (1), Simon (3), Kováts V. (3/3), Bell (13), Powell (8). Csere: Gáspár (12/6), Baki, Keresztes (6), Vertetics. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Baljós előjelekkel kezdődött a mérkőzés, Miskovics érezte sérülését, Bell pedig a mérkőzés előtti napon még infuziót kapott. A hazai csapat csak az elején, 2-0-ra vezetett, ezt követően a harmadik negyed egy rövid időszakától (38-38) eltekintve végig a vendégek voltak előnyben. A védekezés még úgy ahogy funkcionált az egerszegieknél, támadásban azonban szinte mindenki csődöt mondott, 33 százalékos biztonsággal dobtak Az utolsó negyedben, amikor a vendégek 3 perc alatt 16 pontot szereztek, teljesen szétesett a hazai csapat játéka. Bár a pécsiek sem játszottak jól, teljesen megérdemelten nyertek ilyen arányban is és egyenlítettek a három nyert mérkőzésig tartó párviadalban. (Zala-Lap Kft.)