Kiszenvedett győzelem

2007 április 27 - péntek
Zala Volán ZTE – Szolnoki NKK 74-71(18-26, 12-14, 24-15, 20-16)Zalaegerszeg, 150 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5-8. helyért. Jv.: Kapitány, Farkas.Zala Volán ZTE: Hadarics (9), Creamer (12/3), Vescan (2), Szélesy (15/3), Milkova (14). Csere: Czukor (8/3), Gavriloska (14/3), Zsovár, Ambrus. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első percekben fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán a vendégek – kihasználva az egerszegi lányok gyenge védekezését – elhúztak, a negyed közepén már 10 ponttal vezettek. A második negyedben feljavult a Zala Volán ZTE, Creamer és Czukor pontjaival sikerült felzárkóznia. A 14. percben 26-28 volt az állás, azonban ezt követően a vendégek ismét 10 pontra tornászták fel előnyüket. A harmadik negyedben végre egy 16-0-s széria után a hazai csapat 52-46-ra átvette a vezetést. A gyorsan jött előnyt azonban ugyanolyan gyorsan sikerült leadni, s két perccel a befejezés előtt még a szolnokiak vezettek. A végén azonban nagy akarással játszva az egerszegi csapat a maga javára fordította a mérkőzést. (Zala-Lap Kft.)