A harmadik mérkőzés dönt

2007 április 18 - szerda
Zala Volán ZTE – Szeviép Szeged 90-79(30-12, 19-19, 15-16, 26-32)Zalaegerszeg, 300 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért. Jv.: Forrai, Tóth K.Zala Volán ZTE: Creamer (31/12), Szélesy (15/3), Gavriloska (12/6), Hadarics (4), Milkova (24). Csere: Zsovár (2), Vescan (2), Czukor, Ambrus. Vezetöedző: Bencze Tamás.

Az első negyedben alapozta meg győzelmét a hazai csapat, ekkor jól védekezett és eredményesen támadott. A második negyedben ébredezett a Szeged, 20 pont alá csökkentette hátrányát, de a hajrában Creamer tripláival ismét tetemessé vált a hazaiak előnye. A folytatásban egy percig sem tudtak a szegediek az egerszegiek közelébe jutni, csak akkor csökkent a különbség, amikor az utolsó játékrészben a Zala Volán ZTE kulcsemberei kezdtek elfáradni. A továbbjutás kérdése Szegeden, a harmadik találkozón dől el. (Zala-Lap Kft.)