Bravúros teljesítménnyel sokat érő győzelem

2007 március 23 - péntek
Falco KC – Zalakerámia ZTE 77-89(23-11, 16-30, 14-21, 24-27)Szombathely, 2000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Valovics, Papp, Cziffra.Zalakerámia ZTE: Simon (2), Kováts (5/3), Bell (32/12), Miskovics (35/24), Powell (4). Csere: Keresztes (2), Gáspár (7/3), Baki (2). Vezetőedző: Nikola Lazics.

Az első öt percben fej-fej mellett haladt a két csapat, ezután azonban a hazaiak kaptak jobban lábra, s 12 ponttal elhúztak: A vendégek védekezése a második negyed elején állt össze. Sikerült megfogni Kálmánt és Fraziert, a szombathelyiek kulcsembereit, s folyamatosan csökkent a hátrány. Különösen Miskovics volt elemében, hárompontosainak is köszönhetően a csapatok egerszegi vezetés mellett vonulhattak a második negyed végén pihenőre. A nagy szünet után továbbra is a vendégek irányították a játékot. Már kilenc ponttal vezettek, amikor a hazaiak zónázni kezdtek és ez rövid időre zavarba hozta az egerszegieket. Azonban Miskovics és Bell sikeresen átdobta a zónát, s ezt követően a hazaiak már nem tudtak újítani. Sokat faultoltak, s a vendégek biztosan értékesítve a büntetőket megérdemelt győzelmet arattak. Ez az idegenbeli győzelem a legjobb 8 közé jutás szempontjából még nagyon sokat érhet. (Zala-Lap Kft., B. I.)