Sikerült a visszavágás

2007 február 27 - kedd
Zala Volán ZTE – Szolnok 78-66(22-10, 20-22, 20-22, 17-12)Zalaegerszeg, 250 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Győrffy, Frányó.Zala Volán ZTE: Creamer (15/3), Hadarics (6), Szélesy (2), Milkova (21), Vescan (29/9). Csere: Zsovár (2), Czukor (3), Ambrus., Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól kezdtek az egerszegi lányok, az 5. percben már 13-2 volt az állás javukra. A pontok mellett azonban a személyi hibákat is szépen gyüjtögették, így a vendégeknek sikerült a felzárkózás. A második negyed közepén már csak öt ponttal vezettek a hazaiak. Sőt a gyengélkedés tovább tartott, már 48-46-ot is mutatott az eredményjelző. Egy időkérést követően azonban rendezte sorait az egerszegi csapat, s újból ellépett ellenfelétől. A záró játékrészben Creamer ugyan kipontozódott, azonban taktikus játékkal a Zala Volán ZTE nemcsak megőrizte előnyét, hanem azt növelte is. Miután itthon nagyobb pontkülönbséggel nyert, mint amekkorával Szolnokon kikapott, így az alapszakasz 6. helye már biztosnak látszik az egerszegi lányok számára. (Zala-Lap Kft., B. I.)