Bravúros győzelem

2007 február 24 - szombat
Univer Kecskemét – Zalakerámia ZTE 84-105(24-25, 24-23, 18-27, 18-30)Kecskemét, 1200 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Bodnár, Gorka, Hegedűs.Zalakerámia ZTE: Simon (10/6), Kováts, Bell (23/6), Miskovics (29/15), Powell (24-21). Csere: Keresztes (4), Gáspár (11/3), Baki (3/3), Tóth Á. (2). Vezetőedző: Nikola Lazics.

Jól kezdtek a vendégek, főleg támadásban voltak pontosak.Az első két negyedben azonban a hazaiak még rendre válaszolni tudtak. Az egerszegieket az sem fogta meg, hogy ebben az időszakban 16-4 volt a faultarány „javukra”. A nagy szünet után 5 perc alatt 19 pontot dobott a Zalakerámia ZTE és ellépett ellenfelétől. Ekkor Miskovics és Powell kiválóan dobta a hárompontos kosarakat és ez teljesen demoralizálta a hazaiakat. A befejező játékrészben a Zalakerámia ZTE taktikusan játszva tovább növelte előnyét és meglepetésre otthonában mért súlyos vereséget az Univer Kecskemétre. (Zala-Lap Kft., B. I.)