Jól helytálltak az egerszegi lányok

2007 február 10 - szombat
Zala Volán ZTE – MKB Euroleasing Sopron 48-63(19-15, 10-14, 12-24, 7-10)Zalaegerszeg, 250 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Kiss, Vétek.Zala Volán ZTE: Hadarics (2), Creamer (15/6), Zsovár (2), Vescan (4/3), Milkova (15). Csere Czukor (5/3), Szélesy (2), Gavriloska (3), Ambrus.

Gyorsan 5-0-ás vezetésre tett szert a soproni csapat, ezt követően azonban fordított a Zala Volán ZTE. Ebben a játékrészben jól védekeztek, eredményesen támadtak az egerszegi lányok. A következő negyedben is egy ideig tartott még a lendület, 10 ponttal is vezetett (25-15) a hazai csapat. Ám ezután a soproniak feljöttek, s a félidő végén egyenlítettek. A találkozó sorsa a harmadik negyed elején dőlt el, ekkor pillanatok alatt 10 ponttal elhúzott a vendégcsapat. A folytatásban egyszer-egyszer megközelítette a hazai csapat ellenfelét, de ennél többre nem futotta. Ezzel együtt az egerszegi lányok minden dícséretet megérdemelnek, jól helytálltak a bajnokesélyes, Jekatyerinburgot kiverő ellenfelükkel szemben. (Zala-Lap Kft., B. I.)