Nyernünk kellett volna

2007 február 03 - szombat
Zalakerámia ZTE – Atomerőmű 65-67(21-23, 18-11, 15-10, 11-23)Zalaegerszeg, 1500 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Király, Bognár, Tóth Á.Zalakerámia ZTE: Miskovics (19/12), Gáspár (3/3), Hoffmann (2), Bell (19/3), Powell (14/3). Csere: Kováts, Baki (6/3), Keresztes (2). Vezetőedző: Nikola Lazics.

Jobban kezdtek a vendégek, az első negyed közepén már 13 ponttal is vezettek. Ezt követően feljött a hazai csapat, s a játékrész végére 2 pontra megközelítette ellenfelét. A második és harmadik negyedben szívós védőmunkával forditotta a Zalakerámia ZTE, s az utolsó játékrészt 10 pont előnnyel kezdte. Az utolsó negyed azonban már kevésbé a játékról, inkább a botrányokról szólt. A játékvezetők meglehetősen „érdekesen” fújtak, zömmel a hazai csapatot sujtották ítéleteikkel. Ráadásul többször megállították a játékot, tanakodtak, széttördelték a mérkőzést. Sajnos a közjátékok a hazai csapatot hozták ki inkább a játékból, s bár az utolsó másodpercekben még Bell egyenlíthetett volna, a paksiak végül nem kis szerencsével nyertek. (Zala-Lap Kft., B. I.)