Sovány előny a visszavágóra

2006 november 09 - csütörtök
ZTE-REAC 1-0 (0-0)Zalaegerszeg, 1000 néző. Jv.: Bede. Magyar Kupa labdarugó-mérkőzés, a legjobb 8 közé jutásért.ZTE: Varga – Kocsárdi, Sebők V., Botis, Kádár – Náté, Lendvai, Józsi, Franciskovics (Ferenczi) – Sebők J. Waltner (Simonfalvi). Vezetőedző: Simon Antal.REAC: Ilyés-Dinka, Tamási, Cseri, Makra – Pusztai, Horváth G. (Kovács B.), Kapcsos, Polonkai – Török (Délczeg), Torma (Virágh). Vezetőedző: Aczél Zoltán.Gólszerző: Ferenczi (11-esből).Piros lap: Sebők J.

Harminc percen át meddő mezőnyfölényben játszott a ZTE, labdarúgásra emlékeztető jelenet kevés történt a pályán. Aztán Bede játékvezető gondoskodott, hogy a fagyoskodó nézők felmelegedjenek. Négy sárgát és egy piros lapot kiosztott a  hazai játékosok között. A tíz főre fogyatkozott egerszegi együttes a második félidőben kontrázni próbált, egy akciójuk sikerrel zárult. Így minimális előnnyel utazhatnak a fővárosi visszavágóra.
Simon Antal: – A visszavágón megpróbáljuk kamatoztatni egygólos előnyünket.
Aczél Zoltán: – Számunkra kedvező eredmény született, még nem dőlt el a továbbjutás. (Zala-Lap Kft., B. I.)