Csak két negyedig voltunk ellenfelek

2006 május 31 - szerda
Falco  –  ZTE    106-77(24-27, 21-16, 31-16, 30-18)Szombathely, 400 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért. Jv.: dr. Páli, Kapitány, Téczely.ZTE: Hoffmann (15/3), Hart (13/3), Keresztes (22), Edmonson (4/3), Cseszlai (6/6). Csere: Csaplár Nagy E. (7), Tóth Á. (2), Baki (8/6), Vertetics, Kováts. Vezetőedző: Kis Attila.

A mindkét csapat számára tétnélküli mérkőzésen a hosszabb ideje sérült Simon nélkül felálló ZTE jó kezdett, s az első negyedet vezetéssel zárta. A találkozó hátralévő három negyedében azonban fokozatosan felőrölte a hazai csapat a ZTE erejét, előbb egyenlített, majd a második negyedben át is vette a vezetést. A nagy szünetet követően a 37 pontot elérő Kálmán vezérletével a hazaiak fokozatosan elhúztak az egyre kevesebb ellenállást kifejtő vendégektől és biztosan nyertek. Az utolsó negyedben – amikor a mérkőzés kimenetele eldőlt – a ZTE-nél inkább csak a fiatalok játszottak. (Zala-Lap Kft., B. I.)