Csak az eredménynek örülhetünk

2006 február 25 - szombat
ZTE  –  Dombóvár  83-77(18-21, 26-23, 19-15, 20-18)Zalaegerszeg, 500 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés.  Jv.: Szabó Gy., Tóth K., Sabáli.ZTE:  Cseszlai (7/3), Hart (25), Csaplár Nagy E. (4), Simmons (6), Edmonson (2). Csere: Kováts (3/3), Keresztes (7), Vertetics (5/3), Baki (19/9), Hoffmann (5).Vezetőedző: Kis Attila.

Gyengén kezdett a ZTE, a vendégek hosszú ideig pár ponttal vezettek.  A ZTE csak a második negyedben 29-28-nál tudta átvenni először a vezetést. A félidő hajrája azonban ismért a vendégeké volt, s egyenlő állásnál vonultak a nagy szünetre az öltőzőbe a csapatok. A folytatás is egyenlő erők küzdelmét hozta, egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól. A ZTE sikeréhez végül nagyban hozzájárult, hogy a mérkőzés végére a vendégeknek négy kulcsjátékosa is kipontozódott. A ZTE-nél egyedül Hart és Baki ponterőssége jelentett üdítő színfoltot, a csapat egyébként mérsékelt teljesítményt nyújtott. (Zala-Lap Kft., B. I.)