Súlyos vereség

2006 február 01 - szerda
Falco – ZTE    119-86(20-20, 27-21, 34-28, 38-17)Szombathely, 800 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Szabó Gy., Kapitány, Farkas.ZTE: Simon (4), Edmonson (9/3), Csaplár Nagy E. (23/3), Baki (10/3), Patton (7). Csere: Hoffmann (8), Hart (16), Keresztes (4), Cseszlai (3), Mándity (2).

A mérkőzés elején nem úgy tűnt, hogy a ZTE súlyos vereséget szenved, sőt az első negyed közepén a vendégek néhány ponttal vezettek is. Az első két negyedben az egerszegiek még jól tartották Kálmán Lászlót, azonban a nagy szünetet követően gyorsított a tempón a Falco és fokozatosan elhúzott. A ZTE főleg védekezésben hibázott egyre többet, a befejező játékrészben pedig teljesen szétesett a játéka. A súlyos vereség azt is jelenti, hogy a kiesés réme is fenyegető közelségbe került. (Zala-Lap Kft., B. I.)