Vendéggyőzelem a két szomszédvár összecsapásán

2006 január 29 - vasárnap
ZTE  –  Körmend  71-89(19-30, 22-15, 18-25, 12-19)Zalaegerszeg, 2500 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Benczur, Papp, Makovsky.ZTE:  Hart (4), Edmonson (22), Baki (4), Patton (19), Keresztes. Csere: Csaplár Nagy E. (12/3), Hoffmann (7/3), Cseszlai, Kováts (3/3), . Vezetőedző: Kis Attila.

Jól kezdett a Körmend a gyengén játszó ZTE ellen, főleg hárompontos kosarakkal jelentős előnyre tettek szert az I. negyedben. A folytatásban is egy ideig tartott a vasi fölény, azonban ekkor a ZTE támadásban és védekezésben is feljavult, s már 39-37-re vezetett is.

A negyed vége azonban ismét a vendégeké volt. A III. negyedre sajnos rányomta a bélyegét a játékvezetők ténykedése, előbb Hartot, majd Cseszlait is kipontozták, s ezt követően az irányító nélkül maradt hazai csapat már nem tudott méltó ellenfél lenni. A Körmend biztosan nyert. (Zala-Lap Kft., B. I. P. K. E.)